Fotoğraf Hikayeleri


          Uzun zamandır sadece ufak çaplı düşüncelerimi yazdığım, zaman zaman hiç girmediğim bloğuma farklı bir giriş yaparak yeniden dönmek biraz heyecan verici.. Bloğumun adını “Fotoğraf Hikayeleri” olarak değiştirmenin ve olayı görsel hale dökmenin daha güzel olacağını düşünüyorum.. Her insanın bir hikayesi vardır. Tıpkı fotoğraflar gibi… Hikayesi olan insan gizemlidir.. Hikayesini öğrenmek istersiniz.. Ama hayatta yaşadığımız olaylardan oluşan hikayelerde hiç kimse her zaman gülmez, her zaman mutlu olmaz… Zaman zaman hüzünlenir.. Yeri gelince ağlar.. Öyle olmalı aslında.. Hikayesi olan insan yaşadığı olaylarda ağladığı gibi ağlatmalı dinleyeni… Güldüğü gibi güldürmeli.. Fotoğraflarda insanlar gibi olmalı… En başta hikayesi olmalı her fotoğrafın.. Baktığın zaman teknikten önce hatırlatmalı.. Güldürmeli fotoğraflar ama yeri geldiğinde en içten bir sızı ile hüzünlendirmeli.. ağlatmalı… Hikayesi olmayan bir fotoğraf boş bir beyaz kağıt gibi anlamsızdır kanımca.. 

Fotoğraf aynı zamanda düşündürmeli.. ! Fotoğrafını çektiğin eserin asıl yaratıcısını düşünmeli insan .. Tevekkül etmeli… Fotoğraf denince üzerinde bişeyler olan renkli ya da siyah beyaz kağıtlar gelmemeli akla.. Fotoğraf bambaşka bir aşkla çekilmeli.. Bir hikaye oluşturulmalı fotoğrafta.. Hikayeni ortaya koyarak yeni bir hikaye yazılmalı her fotoğrafta… 

 Fotoğraf tutkusu benim için bambaşka bir yerde.. 22 yaşında genç bir kız olarak yaşamım boyunca yaptığım her şeyden almadığım hazzı,tutkuyu bunda buldum.. Kimilerine göre abartılı bir hobi olabilir.. Kimilerine göre de parası olanların hobisi olabilir.. Dedim ya hikayesi olmalı her insanın ve her fotoğrafın diye benimde hikayemi her fotoğrafımla birlikte anlatmaya başlayacak olmam ayrı bir heyecan uyandırıyor  🙂 Bloğumun ismi ile birlikte içeriğini değiştirmek de güzel olacak gibi.. 🙂 Şimdiden benim ve fotoğraflarımın hikayesini okuyacak olan arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum 🙂 

Eski bir fotoğraf makinesi deyip geçme.. Neler görmüştür kim bilir ? HAngi mutluluklara şahit oldu? Hangi üzüntüleri kimlerle paylaştı kim bilir ?

Eski bir fotoğraf makinesi deyip geçme.. Neler görmüştür kim bilir ? HAngi mutluluklara şahit oldu? Hangi üzüntüleri kimlerle paylaştı kim bilir ?

Reklamlar

Ne Düşünüyorsun ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s