Hayallerim var benim !


EML_3074 copy
Yaşamak için gerekli olan temel etmenleri bir kenara bırakacak olursak yaşamak için gerekli olan en temel maddenin hayal kurmak olduğunu görebiliriz. Su,hava vs. bunların yerini tartışmıyorum. İnsanın yaşam denilen bu meydan da hayatta kalabilmesi için “hayal” etmesi gerekir.

Hayal kurmak bir nevi geleceği kendi içinizde önceden yaşamanızdır aslında… Olmadan önce olmak… Bir insanı iyi tanıyabilmek için yaptıklarına değil yapmak istediklerine de bakmak gerekir.. Barbara Sher’in de dediği gibi “Hayaller bizim kim olduğumuzu gösterir.

EML_6952 copyHayaller, hayat toprağından geçerken elimizden toprağa düzen tohumlardır.. “Hayal Tohumları”. Sadece tohum ekmek ürün vermez. Sabır,azim,çaba biraz şükür ve bol miktarda tevekkül gerektirir. Ne kadar çok çabalar ve sabır gösterirsek sonuçlarda o kadar güzel ve lezzetli olur..

Hayal edin… Bir yerlere gitmeyi.. Bir enstrüman çalabilmeyi.. En büyük şirketlerden birinde yönetici olmayı hayal edin… Fotoğraf çekmeyi hayal edin.. Çektiğiniz her fotoğrafın sergilenip büyük bir beğeniyle seyredildiğini.. Dünyanın her yerinde tanınan bir fotoğrafçı olmayı hayal edin. Büyük işler,büyük hayaller kurma özelliği olan insanlarca başarılmıştır. Elbetteki engeller olacaktır. Sizi çok üzecek olaylarda yaşayabilirsiniz. Ancak hayat devam ettiği müddetçe hayal kurmaktan vazgeçmeyin.Hiç bir şey imkansız değildir. İmkansız değildir ancak dediğim gibi çaba,sabır ve tevekkül gerektirir. Toprağa sadece tohum ekmek yetmez.. Özenle su vermek ve sabırla olacağı günü beklemek gerekir.

Hayal edin..

EML_3014 copy

Yıldızlara uzandığında bir yıldıza sahip olamazsın belki ama bir avuç çamur da elde etmezsin.( Leo Burnett).  Hayal kurmak size zarar vermez. Aksine gelecekteki hayatınıza katacağınız yeniliklerin habercisidir. Yaşama isteğini arttıran en önemli faktördür.  Hayallerini ve ideallerini bıraktıysan yaşamayı da bırak!(Marian Anderson)

Fotoğraf çekmeyi hayal edin.. Dedim. Gerçekleşmesini yürekten istediğim hayallerimden biri.. 2-3 sene önce küçük bir fotoğraf makinesi ile başlayan yolculuğumun bilmem kaçıncı durağındayım.. Aşama aşama kurduğum hayalin ilk aşamalarının gerçekleşmesi bundan sonraki aşamalarında gerçekleşmesinin habercisidir. Kurulan hiç bir hayalin kolay yoldan gerçekleşmesini bekleyen insanlardan olmadım hiç.. Zaten olacağına da inanmıyorum… Olmamalı da. Büyük bir tutkuyla isteyip, onun için uğraşıp,önüne çıkan bütün engellere rağmen hayalimin bir kısmını gerçekleştirmek bile büyük bir mutluluk.. Aynı zamanda kalan kısmı için ise körükleyici bir ateş. Benim hayalim büyük bir fotoğrafçı olmak. Eserlerime Allah’ın eserlerini ortak edip herkesin beğeniyle seyretmesini istiyorum. Buraya kadar çektiğim acıların ve hayallerime yapılan darbelerin ödülü olarak da kalan hayalimi gerçekleştirmek istiyorum.Gelecek hayallerinin gölgesinden ayrılmayanların olacaktır ve inanıyorum ki kurulan hayaller hayal olarak kalmayacak. Çünkü Allah kullarına gerçekleşmeyecek hayalleri kurdurmazmış.

Hayal kurun ve yalnızca Allah’tan isteyin. Allah hiç bir kulunu sıkıntıda bırakmaz. Bol bol dua edin. Allah duaları boş çevirmez. Hayallerimiz için… Dualarda buluşmak dileği ile ..

EML_6090 copyHayallerinin peşinden koş… Bir gün mutlaka yorulacaklardır….

Reklamlar

Hayallerim var benim !’ için 3 yanıt

  1. Gözlerinden bir fotoğraf dudaklarından bir parça dua istiyorum. Yüreğine resimlerine bakış açına duana sağlık.

  2. Benimde başkaları için hayellerim var iyilik yapsınlar yeterli, yapıyorlar diye düşünme hayali bile güzel güven vermek ile..

Ne Düşünüyorsun ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s