Zamanı kullanmak!


Her bir yeni güne başlarken dayanma gücü ve sabır ile başlarız. Ya da başlamaya Çalışırız. Gün içerisindeki karşılaştığımız bütün olaylara sabah kalkarken topladığımız dayanma gücü ve sabrı dağıtırız . Dağıtmak zorunda bırakılırız hatta.
İnsanla gün içerisinde sabrımızı tüketmekle kalmazlar. Yaşama umudunuzu da alıp götürler. Hayata bakışınız her gün bu insanlar yüzünden değişir. İyi yönde veya kötü yönde değişeceği de size bağlıdır. Her yeni bir günde yeni bir ben ve yeni umutlar doğmasını arzularım. Yeni bir ben ve yeni umutlar… İmkansızı istemek gibi bir şey bu . Hayatınızdaki insanların imkansızlaştırdığı bir şey. Umudun tükendiği hatta bitmeye yüz tuttuğu o an…

Zamanın su gibi aktığı şu sıralar da aslında insanlar tarafından değil de kendi içimizde oluşturduğumuz tutum yüzünden olumsuzluklara maruz kalıyoruz desem.. Şaşırdınız değil mi?
Her yeni bir güne kalktığımızda isteksizlik ve isyanlarla başlayan bir güne aralıyoruz kapıları. Hep bi mutsuz ve keyifsiziz. Halimizden hiç bir zaman hoşnut değiliz, olamıyoruz.  Yine başlıyoruz.. Bu gün de mi… Keşke olmasa.. gibi sarf ettiğimiz cümlelerin bizi daha da umutsuzlaştırdığının farkında bile değiliz. Hayata pozitif bakamıyoruz. Hatta hayata  nasıl pozitif bakılır onu bile bilmiyoruz. Çünkü bizler sadece insanlara takılı kalmışız. Neden sabaha uyandığımızı bile bilmiyoruz. Televizyonlarda binlerce program yapılıyor. Bu tarz benim derken bile başkasının beğenisini almaya çalışıyoruz. İnsanlar bizim sadece çevremizde değil aynı zamanda beynimize de gelmişler. Hemde davetsiz misafir olarak değil, davetli misafir olarak… Çünkü biz çağırmışız onları.. Hiç bir şekilde bıkmadan onlar ne derse onu yapmışız. Bu yüzden kapılmışız umutsuzluğa.. Kendimizi kaybetmişiz başta umudumuzu nasıl kaybetmeyelim!! Öldürmüşüz tüm benliğimizi.. Ruhlarımız şad olsun.!
image
Zaman; yapmak istediklerimizi sırf insanlar yadırgadı diye vazgeçmek için ve kafaya takmak için hiç de uzun değildir.

Reklamlar

Ne Düşünüyorsun ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s